Otwórz menu mobilne
A- A A+

Biuletyn Informacji Publicznej Link do Języka polskiego Link do Języka angielskiego Link do Języka niemieckiego Link do Języka włoskiego

Już jutro rozpocznie się walka o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W IV edycji Rowerowej Stolicy Polski udział zapowiedziało aż 56 miast. Bydgoszcz, organizator imprezy, powalczy o Puchar wspólnie z sąsiadami z Metropolii Bydgoszcz.

Bezpłatna aplikacja Aktywne Miasta

Aby wziąć udział w zabawie wystarczą dwa przedmioty: rower i smartfon. W tym drugim instalujemy darmową aplikację Aktywne Miasta, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski – czerwiec 2022”. Następnie wybieramy drużynę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry - do wyboru 56 miast, które potwierdziły udział w rywalizacji. Aby jeszcze lepiej motywować się do wsiadania na nasz jednoślad przygotowano podgrupy - są to zakłady pracy, osiedla, szkoły i inne. Znajdź swoich znajomych i walczcie o Puchar razem. Więcej o funkcjach aplikacji TUTAJ.

Kręć z Metropolią Bydgoszcz

Rywalizacja to nie tylko Puchar widniejący w gablocie urzędów miast, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów – dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i 2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki. Zagrzewać Was do walki o nagrody będzie ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

Metropolia Bydgoszcz przygotowała specjalne nagrody dla tych, którzy zdecydują się kręcić właśnie dla niej. Jeżeli pokonasz: 400 km – 800 km dostaniesz niebieskie skarpetki kolarskie, 801 km – 1200 km otrzymasz rowerowy mini narzędziownik, tzw. multitool marki EYEN Hexy S8, 1201 km lub więcej – wygrasz niebieską koszulkę rowerową marki SISU dedykowaną rywalizacji. Nagrody otrzymają także najbardziej rowerowe szkoły.

Można także wziąć udział we wspólnych czerwcowych rajdach rowerowych. My szczególnie zachęcamy do udziału w rajdzie w dniu 4 czerwca do Koronowa/Tazbirowa!

Wyruszamy o godz. 10:00 ze Starego Rynku w Bydgoszczy  (przed ratuszem) i przejedziemy drogami rowerowymi do Koronowa. Po drodze pokonamy m.in. najwyższy most kolejki wąskotorowej w Europie. Rajd zakończy się w Porcie Rodzinnym Tazbirowie smacznym posiłkiem. Obowiązują wcześniejsze zapisy TUTAJ

 

284318461 3198455570379267 1734246444363492655 n

 

PLAKAT A3 maly

Pin It